Wycieczka klasy 4 i 6 do Bochni i Krakowa

W majowy poranek uczniowie klasy 4 i 6 naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Bochni i Krakowa.

     Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopalni Soli. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz uzupełnień przewodników przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górników, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. W pamięci na pewno pozostaną prezentacje pokazujące dawny system wentylacji, pracę wypalaczy metanu, pożary oraz zalanie wodą podziemnych chodników.  Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, poznanie legendy o pierścieniu oraz boisko w solnej hali. Tutaj w oczekiwaniu na obiad rozegrały się turnieje piłki nożnej i koszykowej. Trasę wycieczkową zakończyliśmy przejazdem podziemną kolejką wzdłuż podłużni August.  

     Następnie udaliśmy się do Krakowa. Podziwialiśmy Smoka Wawelskiego, Wawel. Wiele ciekawostek o grodzie Kraka, jego architekturze opowiedziała nam nasza przewodniczka, którą dzięki słuchawkom słyszeliśmy doskonale. Wyposażeni jak prawdziwi turyści, przeszliśmy do Rynku drogą królewską. Odetchnęliśmy pod Adasiem, smakując słynne krakowskie bajgle oraz lody. Na tym nie koniec atrakcji tego dnia. Wyczekiwanym przez wszystkich uczniów był Park Trampolin i Park Dmuchany GoJump, gdzie czwartoklasiści i szóstoklasiści dali upust emocjom oraz energii w zabawie.

      Działo się tyle, że nie wszystko udało się uwiecznić na zdjęciach opiekunom wycieczki. Mimo wszystko wróciliśmy z wieloma pamiątkowymi zdjęciami, do obejrzenia których serdecznie zachęcamy.

          Dziękujemy wychowawcom – paniom: Annie, Ulanie oraz mamom – paniom: Natalii, Annie, Olenie za emocjonujący dzień oraz opiekę.

 

 

Na skróty